24.9 C
Берлин
Вторник, 28 июня, 2022

Радуга-Сикс: Победы — Новая турнирная система с мая 2020 г.

Follow US

908ЧитателиЧитать
50ЧитателиЧитать

Podczas wielkiego finału Six Invitational nie tylko Spacestation Gaming uwieńczył się mistrzostwem świata. Tuż przed rozpoczęciem finałowych rozgrywek, deweloper Ubisoft ogłosił swoje plany dotyczące przyszłości sceny konkursowej.

W piątym roku od premiery «Rainbow Six: Victories» scena stoi w obliczu ogromnych zmian. Obecny system Pro Ligi zakończy się w maju w jedenastym sezonie i zostanie zastąpiony przez nowe struktury regionalne.

2020 r. jako początek nowego systemu

Chociaż finał jedenastego sezonu Pro Ligi odbędzie się jeszcze w maju, nowy system wejdzie w życie zaraz po nim. Pro Liga w swojej obecnej formie zostanie zniesiona. Zamiast tego rok zostanie podzielony na cztery sekcje, przy czym pierwsze trzy kwartały, zwane «etapami», będą prowadziły do kierunków studiów. Ostatnia sekcja zostanie zakończona sześcioma zaproszeniami. Dla roku 2020 jako roku przejściowego między systemami oznacza to dwa kierunki studiów przed szóstym zaproszeniem w 2021 roku.

Sierpniowy Major ponownie odbędzie się w Ameryce Północnej, a listopadowy Major w Europie. Zespoły mogą zakwalifikować się do Majora poprzez nowo wprowadzone ligi regionalne, które zastąpią Ligę Pro. Najlepsze cztery zespoły z każdego regionu spotkają się wtedy u Majora.

Pełne wprowadzenie nowego systemu nastąpi w 2021 roku:

Wraz z nowym harmonogramem, Ubisoft ujawnił również regiony, w których w przyszłym roku będą odbywały się majory. Europa dostaje Majora w maju, podczas gdy Ameryka Północna i Azja-Pacyfik będą gościć w sierpniu i listopadzie.

Rewizja regionów
Cztery istniejące regiony pozostaną w swojej obecnej formie. W przyszłości turnieje te będą zatem nadal podzielone na Europę, Amerykę Północną, Azję i Pacyfik oraz Amerykę Łacińską.

Nastąpią jednak pewne zmiany. Na przykład europejska najwyższa liga zostanie rozszerzona do dziesięciu drużyn, a zwiększona rola zostanie przyznana zawodom krajowym. Dzięki dobrym wynikom w ligach krajowych, możliwy jest również awans do najwyższej ligi.

Region Azji i Pacyfiku zostanie podzielony na dwa podziały. Jednym z nich jest «Oddział Północny» z Japonią, Azją Wschodnią i Azją Południowo-Wschodnią oraz «Oddział Południowy» z Australią, Oceanią i Azją Południową.

W Ameryce Łacińskiej liczba oddziałów jest ustalona na trzy: Brazylia, Meksyk i Ameryka Południowa. Istniejący oddział brazylijski zostanie powiększony do dziesięciu zespołów, a Meksyk przełączy się na format LAN. Argentyna, Chile, Urugwaj i Peru zostaną dodane do nowego oddziału Ameryki Południowej.

Nastąpią również zmiany dla nowo utworzonego regionu Mistrza Świata Ameryki Północnej. Tutaj też powstaną dwa podziały. Kanada zostanie wydzielona jako oddzielny oddział, podczas gdy oddział w USA będzie rozwijał się w formacie LAN w Las Vegas.

Wskazuje na drogę do Six Invitational

Kolejny ważny punkt rewizji dotyczy kwalifikacji do Mistrzostw Świata na Sześciu Zaproszeniach. Zamiast definiować niektóre turnieje, których zwycięzcy są automatycznie zapraszani, Ubisoft wprowadza system punktowy. Zespoły otrzymają punkty na podstawie swoich występów w «etapach» sezonu. Dzięki temu zespoły, które konsekwentnie osiągają dobre wyniki, ale nie wygrywają turniejów, mogą trafić do Six Invitational.

Pod koniec sezonu, 16 najlepszych zespołów z listy punktowej zostaje zaproszonych do Sześciu Zaproszeń, aby koronować nowego mistrza świata.

Więcej informacji można znaleźć na oficjalnym wpisie na blogu Ubisoft:
Reforma programu sportowego Rainbow Six Esport Program: Zwycięstwa

Co sądzisz o nowym systemie w Rainbow Six: Zwycięstwa? Opowiedz nam o tym na portalach społecznościowych!

RELATED ARTICLES

Сюрприз в компании From Software: Новая игра после Elden Ring почти готова

Что будет дальше после Кольца Элдена? Хидэтака Миядзаки представил многообещающую информацию о следующей игре - и, возможно, мы уже...

Утечка о раскрытии FIFA 23 — новая игра EA Sports будет представлена в июле

По словам инсайдера Тома Хендерсона, FIFA 23 будет представлена в июле. Наряду с последней частью в названии серии, как...

Riot Games начнет следить за голосовым чатом в Valorant

Riot Games представила план по мониторингу игрового чата в Valorant в надежде, что это поможет снизить уровень токсичности в...