0.3 C
Берлин
Среда, 7 декабря, 2022

Фейз реагирует на расистский скандал Фортнит-профессионала.

Follow US

908ЧитателиЧитать
53ЧитателиЧитать

Profesjonalny Fortnite Daniel «Dubs» Walsh wywołał poruszenie w społeczności Fortnite z rasistowskim stwierdzeniem. On nie jest pierwszym ze swojej gildii w Klanie FaZe. Organizacja ma już dość skandali i podejmuje działania prewencyjne.
Dubs można było usłyszeć w zeszłą sobotę w twitch-stream jednego z jego przyjaciół. Nadawał rundę fortnite, gdy Dubs nagle wymówił głośno i wyraźnie słowo N. Jego przyjaciel wpadł w panikę i wskazał mu, że już nadawał, ale szkody zostały już wyrządzone: cały świat Twitchu mógł usłyszeć rasistowskie powiedzenie znanego profesjonalisty Fortnite, który wywołał sensację na Fortnite World Cup latem 2019 roku.

Dubs nie jest zwykłym graczem w ogromnej masie pół-udanych streamerów, ale jednym z najlepszych graczy Fortnite na świecie. Wraz z kolegą z drużyny Noamem «Megga» Ackenine, Amerykanin zajął siódme miejsce w ostatnich Mistrzostwach Świata. Od tego czasu 16-latek stał się integralną częścią rozszerzonego kręgu faworytów w turniejach fortnite. Dzięki swoim sukcesom w Battle Royale, Dubs zgromadził społeczność ponad 280.000 fanów na swoim kanale Twitter.

Nawróć się na Twitterze
Dubs przeprosił postem na Twitterze za swój niedobór moralny. Powiedział, że nie chciał nikogo skrzywdzić. Ale to było bolesne, nieczułe i złe. To słowo nie powinno było być częścią jego słownictwa.

Ale jego przeprosiny nie są akceptowane przez wszystkie części społeczności. Wielu użytkowników nadal ostro krytykuje go w komentarzach do jego postu. Dubs rzekomo przeprosiłby tylko dlatego, że został zdemaskowany. Słowo to nie powinno być w jego słowniku od początku i nie potraktowałby przeprosin poważnie.

Klan FaZe chce «edukować» członków
Wszystkie te skandale nie pozostawiają kierownictwa FaZe nietkniętym. Organizacja ogłosiła na Twitterze, że zawiesi Duby na czas nieokreślony.

Do tego czasu Dubs nie może w żaden sposób reprezentować marki. Ponadto musi przejść szkolenie z zakresu uczulania. Na wszelki wypadek szkolenie to jest również obowiązkowe dla wszystkich pozostałych członków klanu FaZe. W ten sposób dalsze skandale będą zapobiegawczo przeciwdziałać.

Tylko wierzchołek Góry Skandalu
Klan FaZe wydaje się mieć pecha dla kontrowersyjnych graczy. Akcja Duba była tylko negatywnym nagłówkiem na obszernej obecnie dodatkowej stronie FaZe Clan News.

Zwłaszcza w ostatnim roku i w roku bieżącym problemy wzrosły. Na przykład członek FaZe, Jarvis Kaye, otrzymał dożywotni zakaz wstępu do Fortnite w listopadzie 2019 roku. Po tym jak 17-latek przetestował aimbota do filmu na YouTube, deweloper Epic Games wziął na siebie surowe konsekwencje i zabronił mu już nigdy więcej grać w Fortnite lub produkować treści dla Battle Royale.

Koledzy z drużyny Trevor «FunkBomb» Siegler i Nate Hill dołączają do kroniki skandali związanych z oszustwami. W jesiennym turnieju potyczkowym we wrześniu zeszłego roku FunkBomb podarował Nate Hill pozycję i punkty życia przeciwników. Epic Games następnie wykluczył graczy z dalszych turniejów w serii.

Star streamer Tfue reaguje na wykolejenie się Dubów
Nie tylko przypadki oszustw, ale także rasizmu miały już miejsce w przeszłości klanu FaZe. Były członek i w międzyczasie najbardziej udany Twitch streamer gimnastyk «Tfue» Tenney przyciągnął uwagę kilka razy przez różne rasistowskie komentarze, dla których został częściowo zakazane z Twitcha na krótki czas.

Tfue skomentował również skandal w Dubsie. Jest on zdania, że cała sytuacja jest «dziwna» i «nieco marszcząca». Ale należy również pamiętać, że każdy w tym młodym wieku popełnia błędy. Ale Tfue też nie chciał nazwać tego oświadczenia wymówieniem.

Największa kontrowersja w historii FaZe Clan miała miejsce pod hashtagiem #ReleaseTheContract. Tfue pozwał swojego byłego pracodawcę i postawił pod pręgierzem jego rzekomo nieuczciwą umowę.

Tfue nie tylko podjął kroki prawne przeciwko FaZe, ale również zaangażował społeczność. Kampania #ReleaseTheContract i liczne filmy wideo wywołały fale, które sięgały daleko poza scenę Fortnite — i zniszczyły fasadę najsłynniejszego klanu eSports na świecie.

RELATED ARTICLES

Сюрприз в Валхейме: большое обновление Mistlands теперь полностью вышло!

Вальхейм удивляет в День Святого Николая выходом нового обновления и анимационным трейлером. На этот раз Дед Мороз надел шлем викинга:...

Новый старый портал в проверке технологий: насколько хорош благородный ремастер от Nvidia?

Nvidia обновляет трассировку лучей в игре Portal с помощью RTX Remix. Насколько хорош ремастер и сколько стоит его исполнение?...

Test: Duty Eternal делает одну из лучших игр Warhammer 40k еще более привлекательной

Сложное название, великолепная пошаговая тактика - Warhammer 40k: Daemonhunters расширяется в лучшем виде. Но Кевин все еще держится....